آیا محلول پاشی گندم و جو کمکی به افزایش عملکرد می کند؟

هر برنامه غذایی شامل دو شیوه مصرف است: محلول پاشی و مصرف ریشه ای. اگر محلول پاشی گندم و جو در زمان مناسب، با کود مناسب و در مقدار مناسب انجام شود، تاثیرگذار خواهد بود. به ویژه، در زمان پنجه زنی گندم و جو با محلول پاشی پتاس وافر دایان همراه با ریزمغذی دایان می توان جایگاه تعداد دانه را در خوشه افزایش داد. همچنین، محلول پاشی سیلیکون دایان می تواند مقاومت گندم و جو را نسبت به سرما افزایش دهد. با محلول پاشی کلسیم و ریزمغذی در زمان ظهور خوشه می توان به حفظ شرایط فتوسنتز در برگ پرچمی کمک کرد. در زمان شیری شدن دانه محلول پاشی سیلیکون دایان به انتقال محتوا از ساختارهای برگی به ویژه برگ پرچمی به سمت دانه کمک می کند.

نگارش و تالیف: تیم تحقیق و توسعه دایان (شرکت دانش بنیان خوشه پروران زیست فناور). نشر این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

این آموزش را دوست داشتید؟
0
0
به اشتراک بگذارید!
				
					www.agrodayan.com/?p=22123
				
			
برنامه غذایی باغ و مزرعه

مدت زمان نگارش برنامه: 3 تا 5 روز

به اشتراک بگذارید!
				
					www.agrodayan.com/?p=22123
				
			
بخش نظرات

4 پاسخ

    1. با سلام و احترام
      در گندم در کشت های آبی با سیستم آبیاری قطره ای تا ۳۰۰ کیلوگرم بذر در هکتار می تواند شرایط خوبی داشته باشد. در مزارعی که سیستم آبیاری بارانی یا جوی و پشته (نواری) است مقدار ۲۲۰ تا ۲۵۰ کیلوگرم بذر در هکتار مناسب خواهد بود. در کشت دیم گندم در مناطقی با کمتر از ۲۵۰ میلی متر بارندگی مقدار بذر حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در هکتار مناسب است. اما اگر کشت دیم در مناطق با بیش از ۳۰۰ میلی متر بارندگی دارد بذر مصرفی بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم خواهد بود.
      مقدار بذر جو مورد نیاز در کشت با آبیاری قطره ای ۲۵۰ تا ۲۸۰ کیلوگرم در هکتار و در سیستم آبیاری بارانی و جوی و پشته (نواری) ۲۰۰ تا ۲۲۰ کیلوگرم است. در کشت دیم جو بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم بذر در هکتار می تواند مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت برنامه غذایی اختصاصی

برای باغ و مزرعه‌ات برنامه کوددهی اختصاصی داشته باش!

ارسال موفق درخواست

درخواست شما با موفقیت ارسال شد. منتظر تماس کارشناسان شرکت باشید!