مزایای کود شیمیایی پتاس وافر دایان

  • کود پتاسیم دایان برای انواع محصولات باغی، زراعی و گلخانه ای قابل استفاده است.
  • کود پتاس وافر دایان با روش مدرن سوسپانسیون تولید شده است.
  • این محصول دارای ۵۴ درصد پتاسیم (به فرم K2O) و میزان ۴۵ درصد فسفر (به فرم P2O5) می‌باشد.
  • حلالیت بالای این محصول باعث افزایش کیفیت و جذب حداکثری پتاسیم و فسفر توسط گیاه شده که منجر به کاهش آلودگی‌های زیست محیطی خواهد شد.
  • این ترکیب با توجه به تنظیم pH در دامنه حلالیت عناصر موجود، کمترین ماندگاری را در خاک داشته و موجب حفظ خاک و محیط زیست می‌شود.

توضیحات محصول

کود پتاس وافر دایان حاوی ۵۴ درصد پتاسیم و ۴۵ درصد فسفر می‌باشد. از نقش‌های مهم پتاسیم می‌توان به انتقال قندها، کنترل روزنه‌ها، کوفاکتور بسیاری از آنزیم‌ها و پروتئین‌ها، تنظیم فشار اسمزی در سلول‌ها، کاهش حساسیت به بیماری‌ها در گیاهان اشاره کرد. پتاسیم باعث افزایش بسیاری از فعالیت‌های آنزیمی می‌شود که به فتوسنتز و تولید مواد غذایی کمک می‌کند. کود پتاسیم برای تولید غلات غنی از نشاسته بسیار حیاتی است. پتاسیم باعث حفظ فشار اسمزی سلولی شده و از هدر رفت آب سلول جلوگیری می‌کند. پتاسیم به عنوان عنصر افزایش کیفیت شناخته شده است. به همین دلیل در عواملی مانند اندازه، شکل، رنگ، طعم، عمر مفید و سایر فاکتور‌های کیفی محصولات کشاورزی اثر‌گذار است. پتاسیم بهترین کود برای درشتی میوه در باغات است. پتاس وافر دایان با درصد بالای پتاسیم و فسفر و خلوص بالای عناصر به تجربه کشاورزان پیشرو در چند سال اخیر، جزء بهترین کودهای تولیدی شرکت دایان شناخته شده است.

نحوه مصرف

محلول پاشی: میزان مصرف به صورت محلول پاشی (برگ پاشی) در باغات و زراعت یک لیتر در هزار لیتر آب در هکتار توصیه می شود.

باغات: میزان مصرف همراه با آب آبیاری (ریشه ای) در باغات ۲ لیتر در هکتار در هر بار مصرف پیشنهاد می شود.

زراعت: میزان مصرف همراه با آب آبیاری (ریشه ای) در زراعت ۲ تا ۳ لیتر در هکتار در هر زمان مصرف پیشنهاد می شود. ( در صورت نیاز به مصرف بیشتر نباید در زمان مصرف از مقدار پیشنهاد شده بیشتر مصرف شود و فقط تعداد دفعات مصرف افزایش پیدا کند)

تک درخت: در صورت مصرف برای هر تک درخت می توان مقدار ۳ تا ۵ سی‌سی از این محصول را در ۲۰ لیتر آب حل کرده وسپس در محل آبیاری ریشه‌ها مورد استفاده قرار داد.

راهنمای مصرف کود پتاس وافر دایان

راهنمای مصرف پتاس وافر دایان
Potassium dayan 2
دانلود فایل pdf