معرفی شبکه کارشناسان کشاورزی ایران

کارشناس: دکتر آرمین اسکوئیان

  • لزوم اجرایی شدن پلتفرم جامع کارشناسان کشاورزی ایران چیست؟

در این سالها، جایگاه کارشناس، کارشناسی و همینطور مهارت آموزی و ارایه صحیح مهارت دیده نشده و یا کمتر دیده شده است. در این پلتفرم بواقع شایستگی و ارزش بر حضور کارشناس در نظر گرفته شده و پیشبرد، ارتقاء و نهادینه‌سازی فرهنگ تخصص گرایی، دانش‌محوری همگام با مهارت‌های حرفه‌ای و تخصصی یکی از اهداف اصلی است. علاوه بر این شایسته سالاری و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و کارآمد برای ارتباط متخصصان دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی با صنعت (کشاورزان) هدف مهم دیگر این پلتفرم است.

  • آیا این فرصت برای همه فارغ التحصیلان برابر است و کارشناسان از همه سطوح و با هر میزان تجربه می توانند در این پلتفرم حضور داشته باشند؟

بله، همه کارشناسان در کلیه رده های سنی و همچنین همه فارغ التحصیلان کشاورزی این فرصت رو دارند که در این پلتفرم باشند و ماموریت اصلی پلتفرم شبکه جامع کارشناسان کشاورزی ایران ایجاد فرصت برابر برای دیده شدن فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و فرصتی برای تبدیل کردن علم به عمل در مسیر مهارت آموزی است.

  • آیا شرکت ها و موسسات می توانند فعالیت هایشان را از طریق این پلتفرم به اشتراک بگذارند؟

خیر. این پلتفرم برای تبلیغ شرکت ها و موسسات نیست و شخصیت حقیقی افراد ملاکی برای دیده شدن است. در این ساختار بخش های حقوقی نمی توانند حضور داشته باشند و کارشناس و هارت کارشناس های یک مجموعه حقوقی می تواند قابل ارایه باشد.

  • آیا افرادی که به صورت تجربی در حوزه کشاورزی فعالیت دارند، می توانند عضو شبکه جامع کارشناسان کشاورزی باشند؟

بله، در بخش کشاورزی افراد خبره‌ای هستند که بخاطر فعالیت سالیان خودشان به‌صورت عمقی در بخش‌هایی از صنعت کشاورزی در مزارع، مهارت‌های قابل قبول و تجربیات ارزشمندی دارند. به همین دلیل ما برای این افراد هم برنامه ریزی داشته ایم و می توانند رزومه کاری شان را ارسال و بعد از صحت سنجی می‌توانند صفحه بگیرند و مهارت خودشان را در معرض استفاده عموم قرار بدهند.

 شما عزیزان می‌توانید سوالات کشاورزی خود را از طریق واتساپ شماره 09155594800 بپرسید و پاسخ آن را در رادیو دایان بشنوید.

ثبت ديدگاه