در کشت گندم و جو مصرف کود اوره چه زمانی است و به چه روشی انجام شود؟

در کشت گندم و جو بهتر است کود اوره به صورت تقسیطی مصرف شود و مقدار آن با توجه به برنامه غذایی مشخص می شود (از ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم قابلیت استفاده دارد). آغاز ساقه روی می تواند شروع مصرف کود اوره در گندم و جو باشد (در این زمان گیاه برای افزایش سطح برگ به بیشترین مقدار نیتروژن نیاز دارد). مصرف کود اوره به صورت تقسیطی یعنی نیاز مزرعه در یک مرحله کوددهی تامین نشود برای مثال ۲۰۰ یا ۲۵۰ کیلوگرم کود اوره در یک بار کوددهی مصرف نشود. مصرف اوره به صورت تقسیطی در مقادیر۵۰ کیلوگرم، ۱۰۰ کیلوگرم و ۵۰ کیلوگرم طی مراحل رشد یکی از بهترین برنامه های مصرف اوره در مزارع گندم و جو است.

پیشنهاد تیم دایان به کشاورزان عزیز، دریافت برنامه غذایی گندم و جو است زیرا در این برنامه غذایی مقدار و زمان مصرف هر نوع کودی مشخص است. برای اطلاعات بیش تر مطلب آموزشی تغذیه و کود قبل از کاشت گندم و جو را مطالعه کنید.

نگارش و تالیف: تیم تحقیق و توسعه دایان (شرکت دانش بنیان خوشه پروران زیست فناور). نشر این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

این آموزش را دوست داشتید؟
14
3
به اشتراک بگذارید!
				
					www.agrodayan.com/?p=22001
				
			
برنامه غذایی باغ و مزرعه

مدت زمان نگارش برنامه: 3 تا 5 روز

به اشتراک بگذارید!
				
					www.agrodayan.com/?p=22001
				
			
بخش نظرات

4 پاسخ

  1. با سلام و احترام
   در صورتیکه امکان مصرف کودهای فسفره مانند سوپرفسفات تریپل و دی آمونیوم فسفات را ندارید، می توانید از باکتری های حل کننده فسفر استفاده کنید.

   1. سلام فاصله تقریبی بین کود اوره اول و دوم چقدر می باشد؟؟؟؟
    لطفا بازه زمانی بفرمایید….
    با تشکر از سایت خوبتون

   2. با سلام و سپاس از همراهی جنابعالی
    برای مصرف اوره در کشت گندم و جو بهتر است بر اساس مرحله فنولوژیک یا مرحله رشدی باشد زیرا در هر منطقه شرایط فرق دارد و نمی توان بازه زمانی تعریف کرد. اولین مرحله مصرف اوره در کشت گندم و جو از اول ساقه روی شروع می شود و بسته به شرایط اختصاصی برنامه غذایی باید تا انتهای ساقه روی و قبل از ظهور خوشه ها به پایان برسد و به صورت تقسیطی هم مصرف شود. ممکن است در برخی مناطق طی سه مرحله و در برخی دیگر طی ۵ مرحله اوره مصرف شود. پیشنهاد می کنیم طبق برنامه غذایی اختصاصی پیش بروید تا نتیجه مطلوبی بگیرید. برای دریافت برنامه غذایی پیشنهاد ما مراجعه به سایت https://www.agrodayan.com است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت برنامه غذایی اختصاصی

برای باغ و مزرعه‌ات برنامه کوددهی اختصاصی داشته باش!

ارسال موفق درخواست

درخواست شما با موفقیت ارسال شد. منتظر تماس کارشناسان شرکت باشید!